Hétgólos meccsen győzött a Real Madrid

""

Könnyed sétagalopp várt a Real Madrid csapatára a labdarúgó spanyol bajnokság 3. fordulójában. Zinadine Zidane együttese az előző szezonban a másodosztályban mindössze hatodik helyen záró, ám a sikeres osztályozók megvívása után mégis élvonalba jutó Osasuna csapatát fogadta. Míg a Real eddig egy 3-0-ás (Real Sociedad) és egy 2-1-es (Celta Vigo) győzelmet tud felmutatni, addig az újonc egy Malága elleni 1-1-es döntetlennel és egy Real Sociedad elleni 2-0-ás vereséggel kezdte az idényt.

A Realnál a sok sérült (Isco, Keylor Navas és Fabio Coentrao) mellett az előző heti válogatott hét miatt is voltak hiányzók, a legnagyobb név ebből a szempontból James Rodriguez volt, aki mindkét mérkőzést végigjátszotta Kolumbia színeiben a 2018-as világbajnokság dél-amerikai selejtezőjében. Viszont cserébe visszatért Cristiano Ronaldo, és ha már újra bevethető volt, sokat nem is tétlenkedett, Gareth Bale passzát még nem száz százalékosan is képes volt az üres kapuba lőni.

Ronaldo gólja után a védők kerültek előtérbe, Danilo a 40. percben használta ki az Osasuna kapusának, Nauzet Péreznek a hibáját, majd jött Sergio Ramos már-már menetrendszerű fejesgólja, ezúttal az első játékrész hosszabbításában, végül az 56. percben Pepe zárta a Real-védők parádéját, igaz az ő fejesgóljához is kellett a pamplonai hálóőr hathatós segítsége. A királyi gárda ötödik gólját Luka Modric szerezte, miután a lesről visszalépő Álvaro Morata passzát a kapuba csavarta.

Modric gólja után visszavett a Real, ráadásul a korábban mennybe menő védői sem voltak helyzetük magaslatán, a csereként beálló Oriol Riera és David García is bevette Kiko Casilla kapuját sőt, ha Roberto Torres a Ramos „buktatása” után megítélt büntetőjét nem védi ki Casilla, akkor még jobban felzárkózhatott volna az Osasuna. A találkozó hajrája ismét a fővárosiaké volt, a 66. percben Cristiano Ronaldo helyére beálló Karim Benzema kétszer is a kapufát találta el, így az eredmény már nem változott, a Real 5-2-re győzött és átvette a vezetést a Ligában.

Ha azt vesszük, hogy az Atletico is 4-0-ra győzött a délután folyamán, a két madridi gigász 9-2-vel abszolválta a BL-nyitány előtti hétvégét!

Labdarúgás, La Liga, 3. forduló

Real Madrid-Osasuna 5-2 (3-0) gólszerzők: C.Ronaldo (6.), Danilo (40.), Sergio Ramos (45+1.), Pepe (56.), Modric (62.), ill. O.Riera (64.), D. García (78.)

korábban:
Celta Vigo-Atlético Madrid 0-4 (0-0) gólsz.: Koke (53.), Griezmann (73., 81.), Á. Correa (89.)